Program "Zanocuj w lesie"

Strefa Zanocuj w lesie - „Kamienna Góra – Lasówka; Piaskowice”

Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni  1140 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie  oraz z poziomu aplikacji Mbdl (android) lub iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru
  2. Wyznaczono 2 miejsca przeznaczone do palenia ognisk, jedno znajduje się w leśnictwie Spalona Dolna w wydzieleniu leśnym o adresie 13-04-1-06-101   -m   -00, drugie w leśnictwie Kamienna Góra w wydzieleniu leśnym o adresie 13-04-2-11-111   -f   -00. Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka nie zapewnia drewna do rozpalania ognisk
  3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu
  5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
  6. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
  7. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszarze na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
    1. terminy polowań zbiorowych [Koło łowieckie "St. Hubertus" , Koło łowieckie "Koliba" , Koło łowieckie "Głuszec"],
  8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres bystrzyca@wroclaw.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

 

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: +48 74 811 05 04

Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Aby ulepszyć program prosimy o wypełnienie krótkiej anonimowej ankiety. Wypełnienie ankiety powinno zająć około 10 minut.

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl