Lista aktualności Lista aktualności

XII Zawody na rowerach górskich MTB

Rekordowa liczba 219 zawodników wzięła udział w dwunastym wyścigu rowerowym MTB o Puchar Leśniczego Spalonej Górnej.

Wyścig w Spalonej traktowany jest jako zakończenie sezonu rowerowego na Ziemi Kłodzkiej, a przebiega pod hasłem: "Lasy dla Ludzi"

Leśniczy Spalonej Górnej zaskoczony był tegoroczną frekwencją! W kategorii mężczyzn rywalizację ukończyło 124 panów, a w konkurencji kobiet, dzieci i młodzieży 87 osób. Trasa wyścigu tradycyjnie prowadziła po drogach leśnych na stokach masywu Jagodnej. Mężczyźni ścigali się na dystansie 24 km (dwa okrążenia pętli), a kobiety oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów pokonali dystans 12 km. Puchary Leśniczego w kategorii open zdobyli: Monika Strychar oraz Marcin Kawalec z Wrocławia.

Jak "od zawsze" podkreśla  główny organizator wyścigu - leśniczy Adam Krakiewicz: Na imprezę co roku trafiają ci sami uczestnicy, skuszeni piękną trasą, wspaniałymi widokami i familijno-kameralną atmosferą. Dodajmy, że pozytywny rozgłos idzie w świat i co roku przyciąga kolejnych chętnych do rywalizacji sportowej.

Do zobaczenia w marcu 2014 r. na Pucharze Leśniczego na nartach biegowych. Strona wyścigu http://pucharlesniczego.com.pl